GLASS & CERAMICS / Ceramics / Vase 15033161
nr 1503 3161
Karl Lindeberg
(1877-1931), Sverige
Karl Lindeberg (1877-1931), Sweden. Överfång med slipad dekor av blomster rosa mot matterat glas. Signerad undertill Kosta K Lindeberg 103 samt Kosta på livet. Height: 30, 5 cm, flera stora fotnagg.
VASE, Överfång med slipad dekor av blomster rosa mot matterat glas. Signerad undertill Kosta K Lindeberg 103 samt Kosta på livet. Höjd: 30,5 cm
Condition: flera stora fotnagg
Karl Lindeberg, Swedish glass designer, born 1877, dead 1931.
3000
SEK 2400
Monday November 21 2022
at 19:58:59
2.000 kr
2.200 kr
Karl Lindeberg
Read more about Karl Lindeberg